Historia PuzzleFlow

Poniżej oś czasu pokazuje wszystkie ważne wydarzenia w historii PuzzleFlow od najnowszej do najstarszej.

 • PuzzleFlow Solutions otwiera biuro w Nowym Jorku

  Styczeń 2016

  PuzzleFlow Solutions Inc. otworzyło biuro w Nowym Jorku dedykowane obsłudze klientów w Ameryce Północnej. Biuro mieści się przy Park Avenue nr 200, Suite 1700 i po Brukseli oraz Ras Al Khaimah (ZEA) jest trzecią zagraniczną lokalizacją PuzzleFlow Solutions.

  Wierzymy, że bezpośrednia współpraca z naszymi klientami przyniesie korzyści obu stronom oraz pozwoli nam świadczyć jeszcze lepsze wsparcie i, co więcej, dostarczać dedykowane rozwiązania szyte na miarę potrzeb lokalnych rynków.

 • Rozwiązanie umowy joint venture PuzzleFlow Media Technologies

  30 Sierpnia 2015

  Umowa joint venture pomiędzy INFOSYSTEMS SA oraz Digital 66 LLC (zarządzaną przez Richarda Lamframboise) została rozwiązana z końcem trzeciego kwartału 2015 roku. PuzzleFlow Solutions Inc. jako spółka w 100% zależna od INFOSYSTEMS będzie bezpośrednio koordynować aktywności komercyjne związane z kreowaniem siły i rozwoju marki PuzzleFlow w Stanach Zjednoczonych.

  Zdecydowaliśmy się na ważną zmianę swojej dotychczasowej formy działania na rynku amerykańskim: PuzzleFlow Solutions Inc. będzie bezpośrednio kierować komercyjnymi działaniami na tym rynku i prezentować swoją ofertę firmom amerykańskim bezpośrednio poprzez własne struktury, które wdrażały i utrzymywały oprogramowanie PuzzleFlow przez ostatnie 15 lat. Ten krok rozpoczyna kolejny etap obecności PuzzleFlow Solutions w Stanach Zjednoczonych oraz bardziej bezpośredni poziom partnerstwa i obsługi serwisowej oczekiwany przez klientów firmy.

 • MT

  PuzzleFlow Media Technologies (PMT)

  3 września 2014

  INFOSYSTEMS S.A. i Digital 66 LLC podpisały umowę joint venture, na mocy której postanowiły pod wspólną marką "PuzzleFlow Media Technologies" (PMT) rozwijać i sprzedawać rozwiązania dedykowane dla rynku wydawniczego.

 • INFOSYSTEMS S.A. kupuje Puzzleflow

  Kwiecień 2012

  W kwietniu 2012 właścicielem PuzzleFlow została firma INFOSYSTEMS. Wkrótce po przejęciu INFOSYSTEMS powiększył zespół techniczny i zaczął rozbudowywać struktury sprzedaży rozwiązań PuzzleFlow na świecie.
 • Rozwiązania PuzzleFlow osiągają skale korporacyjną

  2010-2012

  Wdrożenia dużych systemów produkcyjnych, działających w skali korporacji udowodniły siłę i skalowalność nowego Frameworku:

  RPI (partner Snapfish) i Liturgical Publications Inc (LPI), zakupiły od PuzzleFlow Solutions USA dedykowane rozwiązania automatyzujące pracę przygotowalni drukarskiej.

  Gannett (GPS) zdecydował o wyborze narzędzi PuzzleFlow Solutions USA do automatycznej konwersji dokumentów PDF, inspekcji wstępnej, prepressu, korekcji i zarządzania wysyłką.

  Bauer Media Polska wdrożył PuzzleFlow Publisher integrując pracę działu prepress i planowanie wydań w jednym scentralizowanym systemie.

  Ready4print uruchomił pierwszy system przygotowalni drukarskiej Puzzleflow Publisher działający w chmurze. Największym użytkownikiem nowej usługi zostało wydawnictwo G&J z Holandii, które wykorzystało nasze rozwiązanie do outsourcingu zadań związanych z przygotowaniem materiału do druku. Wśród przetwarzanych magazynów znalazły się uznane tytuły, między innymi holenderska edycja Vogue. W 2012 działające w chmurze usługi PuzzleFlow Publisher przetworzyły ponad 500,000 stron.

 • Puzzleflow Framework - architektura do integracji

  Maj, 2008

  Nowa architektura PuzzleFlow Framework pozwoliła na tworzenie dużo bardziej złożonych aplikacji przeznaczonych dla szerokiego wachlarza klientów od małych drukarni po wielkie wydawnictwa. Sprawdzony system PuzzleFlow3, oraz nowa architektura PuzzleFlow Framework pozwoliły, mimo kryzysu finansowego, tworzyć nowe produkty i z sukcesem oferować je w różnych segmentach rynku.

  Sukces rozwiązania "PuzzleFlow Automator" sprawił, że "PuzzleFlow Solutions USA" zdecydował się skoncentrować swoje działania na rozwoju rynku gazetowego i w 2009 roku zaczął oferować system parowania stron PuzzleFlow WebPairer.

 • Puzzleflow Framework - kolejna rewolucja

  Maj, 2008

  Drupa 2008 była miejscem kolejnego przełomu w historii firmy - prezentacji nowej rodziny produktów opartych na architekturze PuzzleFlow Framework

  Podczas targów zadebiutował zbudowany w nowej architekturze system PuzzleFlow PoD , którego zadaniem jest automatyzowanie pracy przygotowalni w drukarniach akcydensowych

  W tym samym roku firma wprowadziła na rynek kolejny produkt - PuzzleFlow Publisher służący do automatyzacji pracy działów prepress w wydawnictwach. Kilku miesięcy później system został wdrożony w wydawnictwie Sanoma w Holandii.

  Rok 2008 okazał się bardzo udany dla "PuzzleFlow Solutions USA". Firma rozpoczęła wdrożenia skierowanego do klientów gazetowych systemu "PuzzleFlow Automator", który sprawdza i koryguje przetwarzane strony pod kątem poprawności technicznczej.

 • ACCHSH wchodzi na rynek amerykański

  Maj, 2007

  Podczas wystawy Nexpo w Orlando amerykański dostawca zautomatyzowanych rozwiązań prepress, firma Flashlight Digital została wyłącznym dystrybutorem produktów ACCHSH w Stanach Zjednoczonych. Owocna współpraca sprawiła, że amerykańska firma zaczęła działać na rynku jako "PuzzleFlow Solutions USA".

 • Poligrafia 2007 - Złoty medal

  Kwiecień, 2007

  Na targach Poligrafia - największej imprezie targowej branży poligraficznej w Polsce - rozwiązanie PuzzleFlow zostaje uhonorowane złotym medalem MTP. Podczas wystawy firma prezentuje odświeżony wizerunek obejmujący nowe logo, poprawioną identyfikację wizualną i portfolio produktów. Zmiany znajdują uznanie w oczach jurorów, którzy przyznają ACCHSH tytuł "Bomby marketingowej".

 • PuzzleFlow3 - nowa odsłona systemu

  Luty 2006

  Na konferencji dealerów i integratorów PuzzleFlow odbywa się premiera trzeciej wersji systemu. Nowa wersja to przede wszystkim poprawiona funkcjonalność, szybkość i możliwość integracji z rozwiązaniami firm trzecich. Ewolucyjne zmiany są ukierunkowane na wzmocnienie pozycji integratorów i rozbudową sieci dilerskiej.

 • Współpraca polsko - chińska

  Luty 2006

  Stworzone przez ACCHSH moduły PdfPreflighter i PdfTrapper, znajdują zastosowanie w opracowanym przez Founder Electronics systemie ElecRoc. Nowe rozwiązanie ma swoją premierę na targach Ipex.

 • PuzzleFlow rusza w świat

  Rok 2005

  W 2005 roku serwery PuzzleFlow pracują firmach na całym świecie. Do największych klientów należą: Bauer Media, Polska; Politechnika Warszawska, Polska; Print & Display, Polska; Pronto Print, Nowa Zelandia; Delo (największa krajowa gazeta), Słowenia; Mecom, Niemcy; Agora SA, Polska; TUI Deutchland, Niemcy. Oprócz nich są dziesiątki mniejszych instalacji działających w Norwegii, Holandii, Niemczech, Rosji i USA.

 • PuzzleFlow na targach Drupa 2004

  Maj, 2004

  Na targach Drupa 2004 firma oficjalnie prezentuje drugą wersję systemu - PuzzleFlow2.

  Po targach ma miejsce kilka istotnych wydarzeń:

  ColorGate (Niemcy) i AC&C HSH Group (Polska) tworzą partnerstwo strategiczne, którego celem jest stworzenie modułu PuzzleFlow do wykonywania wydruków próbnych w systemie ColorGate.

  Kilka tygodni po targach Drupa, AC&C HSH Group podpisała umowę z Heidelberg Druck Maschienen AG na mocy której Heidelberg zaczął korzystać z PdfRecombinera w systemie Prinect Printready System.

  Niemiecki dystrybutor PuzzleFlow - firma Lewald and Partner podpisała umowę sprzedaży 10 serwerów PuzzleFlow Platinum do TUI AG .

 • AC&C HSH Group otrzymuje "Hot Pick'a" za PuzzleFlow

  Wrzesień, 2002

  Trzy lata po pierwszej nagrodzie "Hot Pick" otrzymaliśmy kolejną, którą kapituła wyróżniła firmę za system PuzzleFlow. PuzzleFlow działał wówczas w architekturze klient-serwer i oferował takie moduły jak: sprawdzanie stron (preflight), korekcja geometrii, impozycja, dzielenie stron na części, resampling bitmap, pełny proces OPI (tworzenie wglądówek i wstawianie obrazów), zarządzanie kolorem, separacja barwna, oraz rekombinacja rozseparowanych plików do kompozytu.

 • AC&C HSH Group prezentują PuzzleFlow

  Styczeń, 2002

  W 2002 AC&C HSH Group wprowadził na rynek nowy, automatyczny workflow PDF nazwany "PuzzleFlow". Główną cechą odróżniającą nowy system od konkurencyjnych rozwiązań była jego spójność. Pozostałe obecne w tym czasie na rynku systemy workflow oferowały integracje i zarządzanie pracą narzędzi pochodzących od różnych dostawców. PuzzleFlow jako pierwszy dostarczył komplet własnych narzędzi PDF, razem z systemem zarządzania procesem produkcyjnym.

 • AC&C i HSH Group - wspólne przedsięwzięcie

  Maj, 2000

  Współpraca Marcina Streszewskiego z HSH Group i Andrzeja Czyża z AC&C zaowocowało powstaniem wspólnej firmy AC&C HSH Group. Andrzej Czyż rozpoczął budowę sieci sprzedaży oraz zajął się promocją na rynkach zagranicznych, natomiast Marcin Streszewski skupił się na technicznym rozwoju oprogramowania. Celem firmy było stworzenie kompletnego pakietu narzędzi PDF, który objął by swoim zasięgiem cały proces przygotowania materiałów do druku i zautomatyzował go.
 • Nagroda "HOT PICK" na wystawie Seybolda Seminars

  Wrzesień, 1999

  W latach dziewięćdziesiątych wiodącym forum na którym omawiano innowacyjne technologie dedykowane branży poligraficznej i wydawniczej była wystawa "Seybold Seminars". Kulminacyjnym momentem każdej wystawy było przyznanie nagród "Hot Pick", mających na celu wskazanie rozwiązań, które zdaniem kapituły wyznaczały nowe trendy rozwoju branży. W 1999 roku za jeden z takich produktów został uznany pakiet narzędzi PdfTools. W skład pakietu wchodziła aplikacja do impozycji PdfOrganizer, program do nakładania stron na siebie PdfPersonalizer, oraz dedykowany do impozycji gazetowej parownik PdfPairer. Nagrodzone narzędzia w 100% bazowały na standardzie PDF.

 • HSH Group: Początki Puzzleflow.

  Rok 1998

  Firma HSH Group specjalizowała się w dostarczaniu narzędzi przeznaczonych do obróbki plików postscriptowych. W 1998 roku dyrektor techniczny Marcin Streszewski dostrzegł potencjał tkwiący w oprogramowaniu prepress wykorzystującym format PDF i rozpoczął pracę nad pierwszą na świecie aplikacją do impozycji stron w tym formacie. Był to początek ewolucji rodziny produktów spod znaku PuzzleFlow.