Jeszcze większe zyski z Twoich publikacji

Publikowanie on-line • Multimedia • Konwersja

PuzzleFlow Fresco jest narzędziem umożliwiającym stworzenie zupełnie nowego, wysoce rentownego kanału komunikacji z odbiorami treści. Dzięki temu systemowi materiały i publikacje dostarczane tradycyjnymi kanałami mogą przybrać formę interaktywnej i atrakcyjnej wizualnie prezentacji co daje szansę na dotarcie za pośrednictwem internetu do znacznie poszerzonego grona odbiorców.

System PuzzleFlow Fresco przeznaczony jest dla wydawców treści każdego typu – od tradycyjnych periodyków, przez publikacje promocyjne, aż po akcydensy a nawet druki transakcyjne – chcących w znaczący sposób rozszerzyć dotychczasową ofertę i czerpać zyski w ramach zupełnie nowego modelu biznesowego.

Więcej niż publikacja

Cyfrowa publikacja, wynik działania Systemu PuzzleFlow Fresco, to interaktywna, atrakcyjna wizualnie ekspozycja tradycyjnej treści w formie e-broszury, wzbogacona o dodatkowe, ustrukturyzowane i multimedialne opisy.

Cyfrowa Publikacja jest zestawem plików gotowym do umieszczenia na dowolnym serwerze. Zastąpienie przestarzałej technologii Flash komponentami HTML5 umożliwia wielokrotne osadzenie tej samej publikacji na dowolnej ilości stron internetowych w najróżniejszej formie, na przykład jako podstawowy element serwisu, wstawka reklamowa, czy dodatkowa warstwa strony. Nowoczesna technologia daje ponadto możliwość personalizacji wyglądu elementów sterujących dla każdego serwisu z osobna.

Otwarty i jawny format zapisu Cyfrowej Publikacji daje możliwość zamieszczenia dowolnych jej elementów w treści strony macierzystej. Dzięki temu w sposób w pełni automatyczny można uzyskać między innymi spersonalizowany katalog produktów, kontekstową wyszukiwarkę treści czy wybór stron a nawet ich fragmentów dostosowany do profilu klienta.

Narzędzia marketingowe

System PuzzleFlow Fresco to nie tylko efektowny sposób publikowania tradycyjnych materiałów w trybie on-line. To także zestaw narzędzi dających możliwość zmiany każdej Elektronicznej Publikacji w źródło przychodów.

Aktywne, podlinkowane obszary stron oraz przyciski i odnośniki zawarte wewnątrz dodatkowych opisów - to elementy wprost nadające się do generowania i rozliczania przeklików i wyświetleń. Multimedia osadzone w opisach stron to dodatkowa możliwość alokacji materiałów promocyjnych. Integracja z platformami reklamowymi (AdOcean i Tradedoubler) to jeszcze jedna szansa na maksymalizację zysków.

Pełna integracja systemu PuzzleFlow Fresco z uznaną platformą rozliczeniową Tradedoubler daje transparencję i wspomaga zyskowność współpracy z partnerami biznesowymi.

Key Benefits

Więcej czytelników

Użycie kanału internetowego jako medium komunikacji pozwala znacząco zwiększyć przychody z publikacji

Mniej papieru

Znaczące obniżenie kosztów dotarcia do pojedycznczego czytelnika z jednoczesnym zachowaniem dotychczasowego modelu tworzenia publikacji.

Nowe możliwości

Zupełnie nowe możliwości zarabiania na publikacjach od podstawowej płatności w systemie pey-per-click aż rozliczenia przeklików i mechanizm product placement.

Integracja systemu

Cyfrowe Publikacje generowane przez system Fresco mogą zostać użyte przez dowolny system emisyjny, na wielu różnych stronach internetowych w wielu różnych postaciach.

Modularność i elastyczność Systemu pozwala na jego adaptację do różnych zastosowań, a co za tym idzie, na budowę wielu różnych modeli biznesowych wokół niego.

PuzzleFlow Fresco posiada wbudowaną integrację z uznaną platformą rozliczeniową TradeDoubler.

Moduł statystyczny

System PuzzleFlow Fresco dostarczany jest z wbudowanym modułem statystycznym, umożliwiającym badanie popularności Twoich publikacji oraz ich części. Jest to znakomite narzędzie służące do śledzenia i analizy zachowań użytkowników, a co za tym idzie do optymalizacji wyboru oraz treści publikacji w celu maksymalizacji konwersji.

Możliwe jest śledzenie odsłon od poziomu grupy publikacji, przez konkretne publikacje, aż do poziomu pojedynczych stron i modułów. Dla każdego z poziomów istnieje możliwość zbadania całkowitej ilości odsłon, unikalnych użytkowników oraz średnie czasy przeglądania poszczególnych elementów.

Historia przeglądania jest archiwizowana dzięki czemu jest możliwość generowania zestawień porównawczych nawet na przestrzeni całego roku.

System Edycyjny – akwizycja plików

Intuicyjny i łatwy w użyciu System Edycyjny to kolejna z zalet rozwiązania PuzzleFlow Fresco. Dzięki niemu możliwa jest pełna kontrola nad każdym etapem tworzenia publikacji oraz automatyzacja niektórych czynności.

Dzięki luźnemu trybowi akwizycji plików możliwe jest komponowanie docelowej treści publikacji z wielu części przez wielu użytkowników jednocześnie. System edycyjny daje ponadto możliwość tworzenia wielu wariantów jednej publikacji.

Wbudowany moduł sprawdzania materiału (Preflight) to skuteczna bariera przeciwko materiałom złej jakości.

System Edycyjny – tworzenie modułów

Tworzenie modułów, czyli dodatkowych opisów treści, zostało uproszczone do minimum.

Dzięki hierarchicznemu systemowi kategoryzacji modułów uzyskujemy ustrukturyzowane opisy, składające się z łatwych do wprowadzenia opcji i krótkich tekstów z zachowaniem pełnej elastyczności opisu.

System podpowiedzi daje możliwość błyskawicznego powtarzania całych fragmentów już stworzonych opisów, dzięki czemu opracowanie średniej wielkości publikacji jest możliwe nawet w czasie kilkunastu minut.

Przypadek biznesowy – TransPromo

System PuzzleFlow Fresco może być znaczącą częścią biznesu opartego o koncepcję TransPromo.

W takim scenariuszu, tradycyjnie dostarczane druki transakcyjne zostają wzbogacone w dodatkowy odnośnik do materiału promocyjnego. Dzięki otwartemu formatowi Elektronicznej Publikacji system jest w stanie przygotować spersonalizowany Landing Page, zgodny z profilem użytkownika pobranym z bazy danych.

Dzięki mechanizmom marketingowym zawartym w Publikacji Elektronicznej coś, co w tradycyjnym biznesie jest rozumiane jako centrum generowania kosztów, od jutra może zmienić się w zyskowne przedsięwzięcie.

Referencje

Promocyjni.pl

Niezwykle ważne jest, że rozwiązanie PuzzleFlow automatycznie dokonuje konwersji plików PDF przeznaczonych do druku na pliki, które umieszczamy na stronie. W ten sposób, szybko i bez błędów tworzymy nowoczesne, interaktywne materiały w naszym portalu unikając znacznego zwiększania kosztów. Jest to bez wątpienia innowacyjne rozwiązanie, wygodne dla naszych odbiorców i atrakcyjne dla partnerów biznesowych.”

Norbert Kowalski
Dyrektor portalu promocyjni.pl