Automatyczna obsługa zleceń

Automatyzuj • Integruj • Przyspiesz

PuzzleFlow Motif został zaprojektowany z myślą o automatycznym, inteligentnym przetwarzaniu plików w kontekście zleceń definiowanych przez zewnętrzne systemy e-Commerce czy MIS.

Podejście systemowe

Otwarta architektura i możliwość współpracy z zewnętrznymi systemami, to obok wydajności przetwarzania podstawowe cechy PuzzleFlow Motif

Dane mogą być wymieniane na wiele sposóbów, poprzez mechanizm HotFolderów, dedykowane serwisy WWW czy poprzez standardowy interfejs JDF.

Niezależnie od wybranej metody komunikacji PuzzleFlow Motif działa w oparciu o definicję zlecenia i parametrów produktu, które niezbędne są do kontrolowania zachowania systemu.

Każde zlecenie uruchamia weryfikację i korekcję/optymalizację skojarzonych z produktem plików. W odpowiedzi Motif udostępnia raport preflight w formie czytelnej dla czowieka jak również wygodnej do obsłużenia przez zewnętrzne systemy, a także wglądówki stron po automatycznie zastosowanej korekcji.

Automatyczny preflight bazujący na definicji produktu

Działanie w trybie 24/7

Akceptacja on-line

Przygotowanie plików pod konkretny produkt

Unikaj niespodzianek

Automatyczny preflight pozwala na wykrycie potencjalnych zagrożeń, już na samym początku ścieżki obsługi klienta.

Przez porównanie wymaganych parametrów produktu, z rzeczywistym stanem materiału graficznego system szybko i trafnie podejmuje decyzję o dopuszczeniu przesłanego pliku do dalszego przetwarzania lub konieczności jego zastąpienia innym. Szczegółowy raport preflight pozwala zidentyfikować problemy i wysterowac dalsze przetwarzanie.

W dążeniu do perfekcji

PuzzleFlow Motif posiada wiele zaawansowanych modułów funkcjonalnych umożliwiających poprawę i dostosowanie dokumentów PDF do wybranej technologii druku.

Zmiany mogą być wprowadzane w zakresie geometrii stron, kolorystyki, optymalizacji struktury wewnętrznej pod kątem przyspieszenia dalszego przetwarzania czy archiwizacji. O możliwościach korekcyjnych systemu można by wiele pisać, wystarczy jednak podkreślić, że wyjściowe dokumenty są zgodne ze standardem PDF/X.

Od ogółu do szczegółu

Oprócz korekcji aplikowanych do pojedynczych stron produktu, PuzzleFlow Motif może także wykonywać zadania specyficzne dla typu produktu np. podział na części (w druku wielkoformatowym), impozycję, umieszczanie kodów kreskowych i innych danych kontrolnych zgodnie z otrzymaną specyfikacja produktu.

Usługi integracyjne

Nie jesteś pewien czy Motif będzie współpracował z Twoim systemem? Skontaktuj się z nami.

Porównanie systemów PuzzleFlow dla prepress

Workflow | Contour

Motif

Mosaic

Workflow przetwarzający

Umożliwia wykorzystanie różnych narzędzi PuzzleFlow do przetwarzania plików i automatyzację przygotowania prac do druku. Zawiera zarówno predefiniowane zestawy procesów, jak również możliwość budowania własnych wyspecjalizowanych rozwiązań.

Zarządzanie zamówieniami

W systemie posiadającym tę funkcjonalność, prace od klientów mogą być dostarczane bezpośrednio przez internet. Przechowywane są nie tylko w postaci plików na dysku. W bazie danych zapisywane są dane klienta, specyfikacje technologiczne zamówionych produktów, informacje o stanie zamówień i ich kompletna historia. Dostępny jest tutaj mechanizm dosyłania kolejnych wersji materiału, jego hierarchicznej akceptacji, opcjonalny, zaawansowany softproofing kolorystyczny, a także rozbudowany system komunikacji klienta z drukarnią – automatyczne notyfikacje email, komentarze i adnotacje umieszczane on-line przez klienta i operatorów drukarni.

e-Commerce

Rozszerza funkcjonalności dotyczące zarządzania zamówieniami o wyspecjalizowany, zintegrowany sklep internetowy (B2B oraz B2C), wyposażony w automatyczny preflight, akceptację, obsługę płatności on-line i obsługę przesyłek. System udostępnia także automatyczne kalkulatory cen produktów, rejestrację kosztów materiałowych i usługowych, moduły ofertowania, fakturowania, obsługi produkcji, pakowalni i in.